Полицајците ќе возат Шкода Јети.

Крајслерите конечно ќе одат во пензија.

Шкода Јети најверојатно ќе биде новото полициско возило. Ваков е епилогот од електронската аукција која заврши пред неколку минути и на која победи Порше Македонија. Сеуште не се знае за која цена, МВР ќе ги купи 150-те возила од оваа компанија.
Денешната електронска аукција практично беше продолжување на онаа од пред неколку дена на која победи Кадис, но поради хакерски напад, изборот беше поништен.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s