VOLKSWAGEN НОВИТЕТИ

VOLKSWAGEN ГО ПРЕТСТАВИ ЛЕБДЕЧКИОТ АВТОМОБИЛ.

Кога минатата година Volkswagen ги повикале своите купувачи да дадат некои идеи за дизајнот за идните автомобили, се претпоставувало дека меѓу предлозите ќе има и лебдечки автомобил, пишува Daily Mail.

Еден концепт, наречен´Hover Car’ односно лебдечки автомобил со своето презентациско видео го фасцинирал менаџментот на компанијата. Погледнете го видеото…

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s