НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА НА SMART ВО ФРАНКФУРТ.

По подолго време на подготвување, Daimler веќе ги скрои плановите за претставување на новата генерација на Smart.

Направен во соработка со Renault, новиот супермал градски автомобил своето присуство на пазарот ќе го најави најпрво со концепт на салонот во Париз есенва, а финалната производствена верзија ќе се чува за најпрестижната изложба на германската автомобилска индустрија, салонот на автомобилите во Франкфурт идната година. Според непотврдените информации, истовремено ќе бидат претставени и двете верзии на Smart кои се подготвуваат – ForTwo со две и поголемиот ForFour со четири седишта. И двата модела ќе имаат механика развиена во партнерство со Renault, како резултат на соработката која двата производитела ја договорија во 2010 година. Се очекува како основа на нивниот дизајн да бидат искористени студиите ForVision од Франкфурт 2011 и ForUs од годинешниот салон во Детроит.

Извор: Avto +

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s