Посебен сообраќаен режим по повод 8. Септември – проверете кои улици ќе бидат затворени.

Посебен сообраќаен режим по повод националниот празник 8ми Септември. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека дел на од улиците во центарот на главниот град ќе бидат преземени посебни сообраќајни мерки со цел непречено да се одвива големиот концерт на арената „Филип Втори“.

Утре од 10 часот од крстосницата на улиците „Ленинова“ и „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ ќе биде воведен ограничен пристап на сообраќај на сообраќајниците кон националната арена, односно ќе се пропуштаат само возила за дотур на стока и возила за потребите на организаторите на манифестацијата.

Од МВР информираат и дека од 12 часот ќе биде задолжително дислоцирањето на сите автомобили паркирани на сообраќајниците во непосредна близина на арената „Филип Втори“. Час и половина пред почетокот на манифестацијата, поточно од 18,30 часот на булеварот „Илинденска“ ќе се ограничи пристапот, односно ќе бидат затворени за сообраќај улиците кои од овој булевар водат кон националната арена.

Од МВР упатуваат апел до граѓаните да го почитуваат предвидениот сообраќаен режим со цел настанот да помине во најдобар ред.

Извор: http://www.kanal5.com.mk

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s