НАЈСКАПАТА СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА

Во Јапонија се случи веројатно една од најскапите сообраќајни несреќи во историјата, за среќа никој не е повреден. 

На автопат во префектурата Јамагучи, вчера се судриле осум спортски возила од луксузната марка Ferrari, еден Lamborghini и три Mercedes возила.

Причина за масовниот судир бил неуспешниот обид на еден од возачите на Ferrari да ја смени лентата, соопшти полицијата.

Погледнете го видеото, може да се видат неколку црвени Ferrari следени еден за друг.

Извор: Идивиди

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s