ВАКА ИЗГЛЕДА ВНАТРЕШНОСТА НА ФОРМУЛА 1 БОЛИДОТ

До пред некое време не постоеше можност да ѕирне во внатрешноста на совршено преполовен Формула 1 болид.

На тимот на Заубер им беа потребни две години за да го завршат тој проект, а кога ќе го погледнете ова видео, ќе ви стане и јасно зошто е тоа така.

Подгответе се за голема доза на неверување по гледањето на “комплицираната едноставност” на архитектурата која се користи во болидите .

Погледнете го видеото на внатрешниот изглед на F1.

Извор: Fakulteti.mk

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s