МАЈСТОР НА СВОЈОТ ЗАНАЕТ

Легендарниот мотор Royal Enfield и понатму продолжува да се произведува во Индија. Овој мотор е познат по својата рачна обработка.

Погледнете го видеото како изгледа осликувањето на резервоарот за гориво.

Извор: Fakulteti.mk

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s