ВИКЕНД ТАРИФА: GTI ДВОБОЈ

Новиот Peugeot 208 GTi го доживуваме како духовен наследник на легендарниот 205 GTi.

Дека е така, потврдуваат бројките, кои кај 208 GTi се 1,6 литри и 200 турбо коњски сили, а кај две децении посатриот 205 GTi (во неговата последна верзија) 1,9 литри и 122 KS.

Погледнете го видеото за Peugeot GTi…

Извор: Avto +

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s