Тежок избор… Автомобилот или девојката?!

По цена од 25 евра и во ограничена количина од 1.500 примероци, календарот Miss Tuning 2013, кој секоја година го подготвуваат организаторите на Tuning World Bodensee, веќе може да се нарача.

 

Годинешната Мис Тјунинг, Фрици Арнолд гостуваше во Финска, каде им додаде малку убавина на прекрасните класични автомобили. Моментите ги овековечи Макс Сим, кој очигледно не се доведе во искушение да бира меѓу восхитувачката архитектура на Хелсинки, воодушевувачките пејсажи на земјата на илјадата езера, лудите автомобили и убавината на 22-годишната Фрици.

Извор: Avto +

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s